IYENGAR jóga alapozó képzés

Dunaharaszti

Mi az IYENGAR Jóga
Alapozó Képzés célja?

  • célunk, hogy az ország különböző pontjaira is elérjen
    a nemzetközileg is elismert IYENGAR metódus
  • a jógagyakorlók megismerjék a pontos, precíz
    és intelligens ászana és pránájáma gyakorlás
    lehetőségeit
  • a rendszeres otthoni gyakorlás kialakítása
  • az esetleges későbbi IYENGAR jóga oktatóképzésre való felkészítés

Mi az az IYENGAR jóga? Ki volt B.K.S. Iyengar?

B. K. S. Iyengar 1918-ban született Bellurban egy szegény család sarjaként. A szegénység betegségekkel (malária, tífusz, TBC) karöltve nyomta rá bélyegét fiatal éveire. Krisnamacsárjával való találkozása indította el a jóga útján, s előbb a Guruja útmutatásait követve tanult, majd egy teljesen komplett saját rendszert – az IYENGAR JÓGÁT – fejlesztette ki évtizedek alatt. Betegségeiből kigyógyulva, testét laboratóriumként használva saját tapasztalatain keresztül tökéletesítette éleslátását, bölcsességét. Nyugatra érkezése után keresők ezreinek adott lehetőséget az önmegismerés terén világszerte. Iskolák százai fémjelzik metódusa letisztultságát, sziklaszilárd alapjait.

Oktatóképzési rendszere egyedülálló a világon. A három éves képzés magas szinten képzett tanárokat nevel, akik felelősségteljesen és biztonságosan vezetik a gyakorlókat. Az Iyengar jóga a test egyvonalúságára fókuszálva használ eszközöket (pl.: heveder, fatégla, kötél, pléd, stb.), hogy egyénre szabva a leginkább megközelítse a tökéletes pózt. Guruji 90 éves kora után is még napi három óra ászana- és egy óra pránájáma gyakorlást folytatott.

2014. augusztus 20-án hagyta el testét, de a tradíció melyet teremtett, lánya Geeta, fia Prashant és unokája Abhijata által tovább él.

A jóga több mint csupán testi munkálkodás. A jóga egyszerre sejtszintű, mentális, értelmi és spirituális – az egész emberi lényt magában foglalja. Ha az utazás részese akarsz lenni a bőr felszínétől a lélek mélységéig vezető úton, akkor itt a helyed.

Mi miért választottuk ezt az irányzatot?

Szinte mindnyájunkra jellemző, hogy az első IYENGAR jóga óra után tudtuk, ez az, amit kerestünk, még akkor is, ha esetleg tudatosan mégsem kerestünk semmit. De legbelül mégis felsejlett az igény a csendre, a belső kiegyensúlyozottságra, a forráshoz való tudatos kapcsolódásra, ahol akkor is béke van, amikor a felszínen esetleg összedőlt minden. Minket nagyon megfogott az, hogy mindenre van válasz: MIT érdemes gyakorolni, MIÉRT csináljuk pont ezt vagy azt és mindezt HOGYAN.

Te miért válaszd?

Ha Téged is érdekelnek a válaszok, akkor tarts velünk! A sok-sok év alatt összegyűjtött saját tapasztalat és a folyamatos továbbképzésünk segítségével igyekszünk mindenkinek útmutatást nyújtani, hogy merre van a tovább, hogyan aknázd ki a lehetőségeidet úgy, hogy közben biztonságban maradj.

Kiket várunk a képzésre?

  • Egyrészt teljesen kezdőket, akik szeretnének lépni az életükben az egészség, a teljesség felé.
  • Másrészt olyanokat, akik már jógáznak egy ideje és szívesen vesznek útmutatást a haladás irányába.
  • Jógaoktatókat, akik nyitottak a továbbfejlődés lehetőségére.  
  • FONTOS tudnunk arról, ha bármilyen sérülésed lenne, ami befolyásolja a gyakorlásod vagy bármilyen gyógyszeres kezelés alatt állsz, ezekről feltétlenül tájékoztass bennünket.

 


Az Alapozó képzés időtartama:

9 hétvége (2017 szeptember-2018 május 10:00-12:00 és 14:00-16:00 )
A képzés havi egy szombati vagy vasárnapi napon lesz, 2×120 perces órák keretén belül.

TANÁRI KAR:

Kovács Adrienn 

Okleveles Iyengar jóga oktató (Intermediate Junior I.)

Bemutatkozás

Mindig is érdeklődtem India és kultúrája iránt. Ez valahogy ösztönösen bennem van már gyermekkoromtól kezdve. A jógával közelebbi kapcsolatba a miskolci egyetemi éveim alatt kerültem, mikor jelentkeztem Papp József Önvizsgálati meditációra felkészítő jógatanfolyamára. Hamar szerelem lett belőle, mely azóta is tart és egyre mélyül. 2007-2009 között akkori tanárom, Nagy József (NaJó) biztatására elvégeztem a Magyar Jóga Társaság 2 éves jógaoktató-képzését. Ezen a veszprémi tanfolyamon Selmeci Ági és Csongor is a tanáraim voltak, akik révén bepillantást nyertem az Iyengar Jógába, és már eszközök alkalmazásával kezdtem el tanítani 2009 áprilisában. Kerestem a lehetőségeket a továbbfejlődésre, így jutottam el Trapp Lacihoz, Répássy Erikához és Kevin Gardinerhez gyakorolni, majd 2011-ben felvételt nyertem a Magyarországon indított 3 éves Iyengar Jóga Oktatóképzésre. A képzés első évében szereztem bizonyosságot magamban afelől, hogy valóban ezt a metódust szeretném tanulni és tanítani – teljes mértékben elköteleződtem iránta. 2014-ben sikeresen letettem az Introductory II. vizsgát, amellyel megszereztem az Iyengar Jóga Oktatói Oklevelet. Köszönet tanáraimnak az útmutatásért, a folyamatos inspirációért.

Sárig Hajnalka

Okleveles Iyengar jóga oktató (Intermediate Junior II.)

Bemutatkozás

Sárig Hajnalka vagyok. 16 éves szakmai tapasztalattal rendelkezem a jóga, az egészséges életmód, fitness, sport területén. Aktív életet éltem mindig is, hiszen a mozgás az élet maga. A sok éves pörgés, mozgás, rohanás közepette, valami mégis hiányzott, amit akkor még nem sejtettem. Ugyanakkor a túlterhelés , túlzott mozgás mennyiség hatására gerinc problémák alakultak ki és szenvedtem a fájdalmaktól már 20 éves koromban. Az Iyengar yoga segítségével teljes testi és lelki gyógyulást értem el és legbelül megváltozott minden. Ma már mindennapos tapasztalat: a szabadság érzése, a tudatos jelenlét, nyugalom, jól érzem magam és szeretem az életem, úgy ahogy van. Hogy elérjem ezt az állapotot, a jóga útja vezetett és segített.

Te is szeretnéd megtalálni a belső csendet?

Az utat tudom mutatni, mint egy jelzőlámpa, te követed és döntöd el, hogy jobbra vagy balra haladsz tovább. A gondolatainkkal teremtünk meg mindent, betegséget, boldogságot. Rajtad áll, hogy melyik a te utad. Ha úgy érzed labirintusba keveredtél, elképzelhető, hogy tudok mutatni lehetőségeket, ami könnyebbé teszi a keresésed, viszont megtalálni a kijáratot neked kell. Találkozhatsz velem egyéni jóga órákon, csoportos jóga órákon, egy vagy több napos jóga workshopokon, jóga táborokban itthon és Bali szigeteken is.

Miért válassz engem, ha jógáról van szó?

Mert 16 éve gyakorlom, tanulom és tanítom. Az Iyengar Yoga rendszer mesterétől és megalkotójától, személyesen volt szerencsém tanulni, éveken át. Iyengar mesterrel való találkozásom előtt pedig nemzetközi szinten kiemelkedő tanáraimtól volt szerencsém elsajátítani a jóga rendszerét és szerte ágazó tudományát. Jelenleg nemzetközi jóga tanári képzések segéd tanára vagyok, asszisztálok a tanáraim mellett, ami óriási megtiszteltetés számomra. Szeretett tanáraim: Rita Keller, Bob Blaser, Kevin Gardiner, Klaus Gresch, Georgie Günter.

Örlős Erika

Okleveles Iyengar jóga oktató (Introductory II.)

Bemutatkozás

Szúrja Jóga- és Egészségközpont alapítója, Iyengar-jóga oktató, MJSZE Minősített Jógaoktató, Kismama jóga oktató, Spinning oktató, Sportoktató és közgazdász vagyok.1998-ban kezdtem el gyakorolni a jógát. Az első irányzat amivel találkoztam az a Yesudian jóga volt. Néhány év gyakorlás után 2002-ben, Budapesten tartott kurzust dr. Faeq Biria. Az első pillanatban éreztem, hogy ő az, akitől tanulni szeretnék és tudtam, hogy megtaláltam azt a stílust is, ami a legközelebb áll hozzám, az Iyengar jógát.

 

Folyamatosan látogattam a továbbképzéseit, majd ezután sikeresen felvételt nyertem a Párizsi Iyengar intézetbe, ahol 2007 decemberében megszereztem a minősített Iyengar jóga oktatói oklevelet. Az Iyengar jóga gyakorlása során nagyszerű lehetőséget kaptam önmagam megismerésére és fejlesztésére!

Mottóm: Merj szembenézni önmagaddal és ne fogadd el a megváltozhatatlant!

HELYSZÍN:

Harmony Yoga
2330 Dunaharaszti, Fő út 122

IDŐPONTOK:

Bemutató alkalom:
2017. szeptember 30.

A képzés időpontjai (teljes év összefüggő tematikával):

2017. október 14.
2017. november 4.
2017. december 9.
2018. január 27.
2018. február 17.
2018. március 24.
2018. április 7.
2018. május 5.

A képzés indulásának feltétele:

Az első hétvége bemutató jellegű, minimum 12 fő előzetes regisztrációja esetén kerül megtartásra,
ezt követően az Alapozó képzés minimum 15 fő jelentkezése és befizetése esetén indul.

A KÉPZÉS DÍJA:

Első, bemutató alkalom díja:
2017. szeptember 12-ig 6000 Ft,
2017. szeptember 13-tól 6500 Ft.

A bemutató alkalom díja előre fizetendő.

A teljes tanév díja (további 8 alkalom):
2017. október 2-ig 66000 Ft,
2017. október 3-tól 70 000 Ft.
A teljes tanév díjának befizetése egy összegben történik.

A befizetett összeg nem visszatéríthető – kivételt képez a jelentkezést követően esetleg felmerülő súlyos egészségi állapot kialakulása, baleset, kórházi kezelés, stb.

 

Banki adatok a befizetéshez:

(ide tudod utalni a bemutató alkalom díját, majd a teljes összeget.Kérünk, hogy a közleményhez írd oda az utaló pontos nevét és számlázási címét!):
DelfinPegazus Kft.
1117 Budapest Budafoki út 111-113.
Bankszámlaszám: 10918001-00000063-99090006

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ:

Jelentkezési határidő a bemutató alkalomra:
2017. szeptember 15.

A JELENTKEZÉS MENETE:

1. Töltsd ki az oldal alján található Jelentkezési lapot!

2. Utald el a bemutató alkalom díját.
Utalásnál a Közlemény rovatban tüntesd fel:
“Saját neved, DUNAHARASZTI ALAPOZÓ”!

3. A bemutató alkalom után van lehetőséged eldönteni, neki akarsz-e vágni a képzésnek. Ha nekivágsz, akkor utald el a teljes díjat egy összegben, hogy lefoglald a helyed a képzésen!

JÓGAESZKÖZÖK:

Mivel az IYENGAR metódus alkalmanként jógaeszközöket használ, ezek beszerzése a tanítványok feladata. Az eszközök beszerzése a rendszeres otthoni gyakorlás feltétele is.

A tanfolyam alap eszköz igénye: csúszásmentes jógamatrac, 3 takaró, 2 jógatégla, 2 jógaheveder. Az első alkalomra elegendő a jógamatrac és a takarók.

Az alábbi forrásokat ajánljuk eszközök beszerezésére:
Yoga Bazaar webáruház
Amrita Jógaközpont

KONTAKT:

Ha bármilyen kérdésed van a képzéssel kapcsolatban, fordulj a képzés szervezőjéhez:

Sárig Hajnalka
06208498424
sarig.hajni@gmail.com

<a name="jel"></a>

JELENTKEZÉSI LAP